izmir de masöz masaj ve izmir özel masaj hizmeti vermekteyiz. | İzmir'e özel masaj teknikleri ile vücudunuzu ödüllendirin.

Özel Masaj Hizmetleri

Klasik Masaj:

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına yada yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.

TEKNİKLER

Öfleraj:

Vücudun bütün bölümlerine yağı sürmek, bölgeleri ısıtmak ve yumuşatmak için kullanılır. Masaj öflerajla başlar öflerajla biter.

Petrisaj:

Orta derinlik masajıdır.Tut çek bur bırak ilkesi ile hareket edilir. Vücudun kaba et ve baldır gibi etli gruplarının gevşeyip yayılmalarına yardım eder.

Friksiyonlar:

Derin doku masajıdır.Başparmak-4parmak-avuç içi-bebe-atlıkarınca-"dalga masajı"

Perküsyonlar

Darbe masajlarıdır.Haşur(baltalama)-tapotmen-pauding-beating-shaking-"klakmen"

Vibrasyonlar:

Çift el titretme-deri yürütme-deri kontrol.

izmir özel masaj

Aromaterapi:

Genellikle klasik masaj yöntemlerini bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Rahatlatıcı, gevşetici, dinlendirici olabileceği gibi zindeleştirici ve uyarıcı türde etkileri olabilir. Aslında aromaterapi yöntemi sadece masajla sınırlı değildir, genel anlamda bitki özü ve yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanarak solunum (buğu), kompres ve banyo uygulamaları ile de yapılabilir. Bitki özü ve yağlar, bitkilerden damıtma ve buhar yöntemi ile elde edilmiş yağlardır. Aromatik yağlar günlük yaşamda kullanılan kozmetik yağlara oranla vücut tarafından çok daha kolay emilir ve yan etkisi yok denecek kadar azdır. Önemli olan doğru yağı doğru şekilde kullanabilmektir. Temel yağlar kesinlikle direkt olarak vücuda temas ettirilmemelidir, mutlaka taşıyıcı yağ ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmalıdır. Uygulama öncesi cildin küçük bir bölgesinde deneme yaparak cilt yapısının uygulanacak yağa vereceği alerjik tepki mutlaka ölçülmelidir. Günümüzde aromaterapi masaj yalnızca tedaviye yönelik değil klasik masajı destekleyici olarak genel rahatlama sağlayıcı ve dinlendirici özelliği ile de kullanılan bir yöntemdir.

Sıcak Taş Terapisi (La Stone Therapy):

Isıtılmış volkanik taşların masaj yoluyla vücut üzerinde gezdirilmesi ve belli noktalarda bırakılması yoluyla kişinin vücudunda ısının bedenin derinine etki etmesini amaçlayan bir masaj türüdür. Masaj, ısıtılmış yada soğutulmuş volkanik (bazalt) taşlarla özel bir teknik uygulanarak yapılır. Bu yolla, kişi üzerindeki negatif elektriğin giderildiği esasına dayanır.

spor masajı

Spor Masajı:

Özellikle sportif etkinliklerde kullanılan bir masaj türüdür. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler öncelikle ritim, süre ve basınç miktarlarının değişik olmasıdır. Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü olarak uygulanır.

Shiatsu:

Japon orijinli ve probleme yönelik tedavi amaçlı bir masaj türüdür. Vücut üzerindeki belirli noktalara parmak ve vücudun değişik bölgeleri ile basınç yapılırken, deri ve deri alt dokusu üzerinde kaydırılmaktadır.

thai masajı

Thai:

Özellikle Tayland’da yaygın olarak uygulanmakta olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Çoğunlukla pres ve gerdirme hareketlerini kapsamaktadır. Çıplak vücut üzerine uygulanmaz, yerde ve ince mat üzerinde uygulanır.

Reiki:

Hıristiyan bir rahip olan Dr. Miako Usui tarafından 19. yüzyılda Japonya’da yeniden keşfedilen eski bir tedavi yöntemidir. Sözcük anlamı “evrensel yaşam enerjisi” demektir.

izmir masaj, masaj izmir, izmir masöz, izmir masaj, masaj izmir, masör izmir, masör izmir, izmir masör, masöz, izmir de masöz, izmirde masöz, masöz izmirde, masözden masaj, izmir masözden masaj, izmirde masözden masaj, izmir de masözden masaj